Hector SA stworzył spółkę Gravity

Nowa firma zamierza udostępniać na zasadach ASP różnego rodzaju aplikacje, w tym przede wszystkim systemy wspomagające zarządzanie.

Hector SA, warszawski integrator systemów utworzył spółkę Gravity, mającą się zajmować outsourcingiem i usługami udostępniania aplikacji (Application Service Provision). Jak już pisaliśmy, prezesem Gravity został Emil Konarzewski. Firma zamierza udostępniać różnego rodzaju aplikacje, w tym przede wszystkim systemy wspomagające zarządzanie. Oferowane będą zarówno małe, jak i duże systemy klasy MRP II/ERP. Wiadomo, że wśród nich znajdzie się m.in. SAP R/3. Pracuje on już na komputerze klasy mainframe w warszawskiej siedzibie Hektor SA.

Aby zrealizować swoje plany, Hektor buduje duże centrum przetwarzania danych, w którym docelowo znajdzie się nawet kilkaset serwerów. Firma pozyskała inwestora finansowego, który pomoże w finansowaniu tej inwestycji,. Przedstawiciele Hector SA nie chcą ujawnić jego nazwy.

Firma zamierza udostępniać aplikacje za pomocą różnych mediów - z centrum danych będzie można łączyć się za pomocą zwykłego modemu, ISDN, Frame Relay i xDSL. Dane będą zabezpieczane zarówno fizycznie (backup, ograniczony dostęp do pomieszczeń serwerowych), jak i od strony informatycznej (prawa dostępu, szyfrowanie itp.). Według przedstawicieli firmy, pierwsi klienci zaczną korzystać z centrum już w maju br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200