Halo 2 - tylko na Windows Vista?

Microsoft zapowiedział, że "pecetowa" wersja gry "Halo 2" (wywodzącej się z Xboksa), udostępniona zostanie pod koniec roku. Czemu tak późno? Ponieważ wtedy na rynek trafi Windows Vista - jedyny system operacyjny, w którym będzie można uruchomić tę grę.

"Halo 2" to druga część klasycznego "shootera" Microsoftu, w którym zadaniem gracza - najogólniej rzecz ujmując - jest eksterminacja wszystkiego, co porusza się na ekranie. Pierwsza część gry - zatytułowana po prostu "Halo" - pojawiła się w wersji na PC w 2003 r. (krótko po premierze wersji na Xboksa). W "Halo 2" posiadacze konsoli mogą grać już od kilkunastu miesięcy - koncern zwlekał jednak z udostępnieniem wydania "pecetowego".

Teraz okazało się, że przyczyną owego opóźnienia był fakt, iż grę będzie można uruchamiać jedynie w systemie Windows Vista, którego premiera zaplanowana jest na koniec bieżącego roku (z nieoficjalnych informacji wynika, że będzie on dostępny na początku grudnia).

Zobacz również:

  • Innowacyjność w grach

Koncern poinformował, że wersja gry na PC będzie pozwalała na prowadzenie rozgrywki w trybie single- i multiplayer, ma ona też zawierać pakiet dodatkowych map do gry wieloobowej (Halo 2 Multiplayer Map Pack).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200