Hakerzy mają własną sieć społeczną

Hakerzy mają swoją własną sieć społeczną. Stworzyła ją grupa GnuCitizen, określająca siebie jako organizację zajmującą się "etycznym hakingiem". Do sieci House of Hackers (której premiera miała miejsce na początku maja tego roku) należy już ponad 1700 osób.

Grupa GnuCitizen stworzyła sieć z myślą o budowie forum, które służyć będzie wymianie informacji między osobami zajmującymi się bezpieczeństwem sieci komputerowych. Założyciele sieci podkreślają, że słowo haker traktują w sposób odmienny od powszechnego rozumienia (bardziej pozytywny).

Na witrynie sieci House of Hackers pojawiła się informacja, że określenie haker nie powinno mieć negatywnego znaczenia i "powinno wyrażać uznanie dla pracy najbardziej uzdolnionych, kreatywnych, unikalnych, inteligentnych, intrygujących i interesujących osób działających w ramach całego społeczeństwa". Petko D. Petkov (jeden z założycieli sieci) pisze dalej na swoim blogu: "z naszego punktu widzenia haker to osoba, którą należy podziwiać za jej dokonania, inteligencję, spryt i unikalny sposób myślenia".

Zobacz również:

  • Haker oferuje sprzedaż danych 48,5 mln użytkowników szanghajskiej aplikacji COVID
  • Firmy na celowniku hakerów
  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

Sieć House of Hackers powstała przy wykorzystaniu witryny Ning.com, pozwalającej tworzyć w trybie ad-hoc społeczne sieci. Programiści mogą projektować i budować swoje własne dodatki i kastomizować je, używając do tego celu narzędzi Open Social API (wspieranych przez Google). Oznacza to, że dodatki takie mogą być wykorzystywane przez inne witryny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200