Hakerzy dopadli Xboxa 360

Jak podaje popularny amerykański serwis gamepro, hakerzy złamali zabezpieczenia Xboxa 360. Nie minął rok od premiery konsoli, a już dostępny jest w pełni funkcjonalny mod chip, który w krótkim czasie może doprowadzić do sporej eskalacji piractwa wśród użytkowników platformy.

Hakerzy dopadli Xboxa 360
Powołując się na anonimowe źródła, portal oznajmił, że opracowany mod chip umożliwia użytkownikowi konwertowanie oryginalnych gier na Xboxa 360 do formatu DVD, a następnie użytkowanie ich.

Co więcej, mod chip pozwala graczom normalnie korzystać z usługi Xbox Live. Wynika z tego, że możliwe jest bezproblemowe korzystanie z trybu multiplayer, w jaki "wyposażone są" pirackie kopie gier.

Sama metoda kopiowania wciąż nie jest prosta. Wymaga od pirata użycia szczególnego typu nagrywarki DVD i zastosowania dość skomplikowanej procedury. Pozostaje smutne pytanie - ile czasu potrzeba aby uprościć tę procedurę?

Sam Microsoft jeszcze nie zabrał głosu w sprawie. Z niecierpliwością czekamy na oficjalne stanowisko przedstawicieli firmy, może dzięki niemu dowiemy się czegoś więcej...

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200