HTML dla MS Office 95

Microsoft wprowadzi na rynek program do obsługi Internetu w pakiecie Office 95. Oprogramowanie będzie dostępne bezpłatnie od stycznia br.

Microsoft wprowadzi na rynek program do obsługi Internetu w pakiecie Office 95. Oprogramowanie będzie dostępne bezpłatnie od stycznia br.

Internet Assistant 2.0 umożliwia konwersję dokumentów Worda do formatu Hypertext Markup Language (HTML), dzięki czemu użytkownicy mogą tworzyć i edytować dokumenty dla Internetu oraz korporacyjnych stron World Wide Web. Program uzupełniarkusz kalkulacyjny MS Excel o funkcje HTML oraz oprogramowanie do tworzenia prezentacji PowerPoint. Internet Assistant 2.0 ma być prosty w użyciu i w pełni zintegrowany z aplikacjami Office tak, iż do transferu dokumentów używa się edytorskich funkcji wycinania i kopiowania.

Udostępnienie wszystkim aplikacjom pakietu Office możliwości współpracy z Internetem może zwiększyć stopień wykorzystania przez firmy własnych sieci wewnętrznych oraz zagrozić pozycji Lotus Notes. Według części użytkowników korzystanie z Notes staje się coraz bardziej kosztowne, a replikacja za pomocą tego systemu zwalnia pracę sieci. Dużo wygodniejsze wydaje się korzystanie z wewnętrznych sieci firm.

Wersja beta Internet Assistant 2.0 jest dostępna na stronie Microsoft Word pod adresemhttp://www.microsoft.com/msword . Produkt umożliwia tworzenie dokumentów HTML w wersji 3.0 wraz z dodatkami firmy Microsoft: animowana grafika i tekst oraz efekty dźwiękowe dołączone do każdej strony WWW.

Internet Assistance 2.0 nie współpracuje z polską wersją językową MS Office 95. Według przedstawicieli polskiego oddziału Microsoftu bezpłatna usługa nie będzie na razie dostępna w Polsce. Nie przewiduje się również lokalizacji programu.


TOP 200