HTC zapowiada pierwsze telefony z Windows Phone 7

Telefoniczny worek z nowościami rozsupłał się już na dobre. Po LG i Samsungu przyszedł czas na firmę HTC, która pokazała aż pięć nowych telefonów działających w oparciu o Windows Phone 7.

21 października w sklepach w całej Europie zobaczymy nie tylko nowości od Samsunga i LG, ale również urządzenia od HTC. Producent zaoferuje potencjalnym klientom kilka różnych modeli telefonów w tym HD7, 7 Mozart czy 7 Trophy. Wszystkie z nich mają cechy wspólne, takie jak procesor Qualcomm MSM8250 (Snapdragon), 576MB pamięci RAM oraz aparaty fotograficzne mogące rejestrować pliki wideo w jakości 720p.

W Europie

Mozart posiada aluminiową obudowę, w której zamknięto wyświetlacz WVGA LCD o rozmiarze 3,7". Urządzenie skorzysta także z 8GB dodatkowej, wbudowanej pamięci oraz aparatu fotograficznego 8Mpix, który jako flasha używa lampy ksenonowej. Technologia SRS WOW HD sprawi natomiast, że telefon odtworzy pliki audio w wirtualnym surround sound.

Zobacz również:

  • Proste sposoby na skuteczne zabezpieczenia służbowego telefonu
  • Intel wybuduje we Włoszech swoją kolejną europejską fabrykę.

Trophy jest aparatem dla mniej wymagającego użytkownika. Wyposażony został w dotykowy wyświetlacz WVGA LCD o przekątnej 3,8". Posiada również słabszy aparat fotograficzny - 5Mpix z flashem w postaci diody LED. Trophy odtwarza pliki audio wykorzystując technologię SRS WOW HD.

HTC HD7 to natomiast 4,3" wyświetlacz WVGA TFT o rozdzielczości 800x480 i dodatkowe 16GB wbudowanej pamięci. Urządzenie ma też wbudowany aparat fotograficzny 5Mpix z dwiema diodami LED.

W USA

Osoby mieszkające w Ameryce Północnej otrzymają jeszcze telefon nazwany HTC 7 Surround, oferujący dość oryginalny wysuwany głośnik obsługujący Dolby Mobile oraz SRS Surround Sound. Ten telefon posiada wyświetlacz WVGA o rozmiarze 3,8". Całość uzupełnia aparat fotograficzny 5Mpix.

Ostatnią nowością jest HTC 7 Pro - z 16GB dodatkowej pamięci, ekranem WVGA o rozmiarze 3,6" i wysuwaną klawiaturą QWERTY.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200