HTC powstaje jak feniks z popiołu - nowy smartfon zaprezentowany

Firma HTC próbuje powrócić na rynek smartfonów. Właśnie zaprezentowano średniopółkowego smartfona. Czym wyróżnia się najnowszy model?

HTC było swojego czasu jednym z największych i najbardziej cenionych producentów smartfonów na rynku. Gigantyczną popularność tajwańskiej firmie przyniosły konstrukcje z Windows Phone oraz jedne z pierwszych modeli z Androidem. To właśnie HTC Dream był pierwszym dostępnym w sprzedaży smartfonem z Androidem (w Polsce jako Era G1). HTC produkowało również smartfony bezpośrednio dla Google (jako Nexusy), a później rozwijało własną nakładkę Sense UI, która była uwielbiana przez konsumentów.

HTC U24 Pro
Źródło: htc.com

HTC U24 Pro

Źródło: htc.com

Niestety od 2015 roku firmie powodziło się coraz gorzej, a udziały w rynku malały. Finalnie HTC podzieliło losy marek takich jak Palm, Nokia czy Blackberry stopniowo wycofując się z rynku.

Zobacz również:

  • Komputery Mac w biznesie - ile pamięci operacyjnej wybrać?

Dwa lata temu zaprezentowano nowe urządzenie produkowane na licencji, które miało grać na sentymencie dawnych użytkowników, ale próba ta nie powiodła się. Aktualnie HTC próbuje po raz kolejny wrócić na rynek za sprawą nowego średniaka.

HTC U24 Pro
Źródło: htc.com

HTC U24 Pro

Źródło: htc.com

Od 24 czerwca 2024 roku za kwotę 2699 zł zamówić będzie można w naszym kraju model U24 Pro. Model ten wyposażono w 6,8-calowy ekran OLED Full HD ze 120 Hz odświeżaniem i powłoką Corning Gorilla Glass Victus. Całość zasilana jest procesorem Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 wspieranym przez aż 12 GB pamięci operacyjnej LPDDR5 oraz 256 GB pamięci masowej UFS 3.1.

Co ciekawe telefon posiada złącze USB 3.0 oraz zapomniane już gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm, z którego słynęły dawne modele od HTC.

HTC U24 Pro
Źródło: htc.com

HTC U24 Pro

Źródło: htc.com

Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 14, ale producent nie przekazuje niestety informacji o długości wsparcia oraz częstotliwości wydawania łatek bezpieczeństwa.

Niestety HTC porzuciło Sense UI i dostarcza U24 Pro z niemalże czystym Androidem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200