HTC Sense 3.0 nie dla wszystkich

Firma HTC w swoich smartfonach i w tablecie Flyer stosuje interfejs graficzny Sense, który zmienia wygląd systemu operacyjnego Android i nadaje urządzeniom wyjątkowy charakter. Nowa wersja tej nakładki nie będzie jednak dostępna dla wszystkich smartfonów z logo HTC.

Nie wszyscy uważają, że wprowadzanie zmian w systemie Android i stosowanie nakładek jest dobre dla rozwoju tej platformy. Na pewno jednak daje producentom szansę zróżnicowania swoich smartfonów, które korzystają z tego samego systemu. W ten sposób mogą walczyć o klienta, a jak pokazują ostatnie raporty finansowe, HTC dobrze sobie radzi w tej dziedzinie.

Najnowsza wersja interfejsu graficznego Sense zostanie w pełni wprowadzona tylko w najnowszych urządzeniach tajwańskiej firmy. Informacja taka pojawiła się na Twiterze, a została podana przez jednego z pracowników HTC. Napisał on, że nakładka Sense 3.0 będzie dostępna tylko w urządzeniach o odpowiedniej mocy obliczeniowej, jak Flyer, EVO 3D i Sensation. Nie pojawi się nawet w Desire S i Desire HD.

Niebawem HTC uznało za stosowne podać pewne wyjaśnienia. Firma potwierdziła, że pełna funkcjonalność nowego interfejsu graficznego, z uwagi na wymagania sprzętowe, będzie dostępna tylko w najnowszych urządzeniach. Dodała jednak, że wiele funkcji Sense 3.0 trafi także do starszy urządzeń.

Poniżej materiał filmowy prezentujący HTC Sensation i HTC Sense 3.0.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200