HSDPA w Centrino Duo

Nokia i Intel nawiązały współpracę, na mocy której w notebookach wyposażonych w technologię Centrino Duo będą instalowane moduły sprzętowe do odbioru danych transmitowanych w technologii HSDPA (High Speed Downlink Packet Access).

Opracowany przez Nokię moduł HSDPA uzupełni ofertę Intela, który w laptopach bazujących na swoich układach scalonych integruje moduły Wi-Fi i WiMAX (w przyszłości wersję mobilną standardu). Podczas współpracy obu firm, Intel zajmie opracowaniem projektu platformy, oprogramowaniem (sterownikami) i pomocą techniczną dla użytkowników, a Nokia udostępni swoje rozwiązania z zakresu technologii mobilnych i kontakty z operatorami telekomunikacyjnymi.

HSDPA jest rozszerzeniem telefonii komórkowej trzeciej generacji (UMTS). Pozwala na uzyskiwanie praktycznych przepływności dochodzących do 1,4-1,8 Mb/s (dla pojedynczego użytkownika).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200