HPE zapowiada masowe zwolnienia

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła (w tym agencja prasowa Bloomberg), Hewlett Packard Enterprise zamierza zwolnić do końca tego roku co najmniej 10% pracowników. Zwolnienia obejmą zarówno USA, jak i biura firmy funkcjonujące w wielu krajach świata.

Oznacza to, że pracę straci ok. 5 tys. osób, gdyż HPE zatrudnia obecnie nieco ponad 50 tys. pracowników. HPE ma swoje biura w kilkudziesięciu krajach (w tym również w Polsce) i specjalizuje się w produkcji wielu rozwiązań (sprzętu oraz oprogramowania) klasy enterprise, czyli takich które są przeznaczone dla biznesu.

Warto przypomnieć, że korporacja HPE powstała w 2015 roku po podzielenie się HP na dwa niezależne podmioty: HP Inc. (firma produkującą komputery osobiste i drukarki) i HPE. Korporacją HPE zarządza obecnie Meg Whitman (CEO), a na czele polskiego oddziału HPE stoi dyrektor generalny Michał Zajączkowski.

Zobacz również:

Zwolnienia związane są z tym, że korporacja zamierza zmienić swoją wewnętrzną strukturę i wdrożyć całkowicie nowy model operacyjny. Wszystko to ma spowodować, że HPE powinno zmniejszyć koszty w ciągu najbliższych trzech lat o co najmniej 1,5 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200