HPE przejmuje za 1 mld USD firmę Nimble Storage

Korporacja Hewlett Packard Enterprise ogłosiła, że przejmuje firmę Nimble Storage, dostawcę systemów pamięci masowych typu all-flash oraz hybryd, czyli systemów zawierających zarówno pamięci NAND/flash jak i dyski twarde. Przewidywana wartość transakcji to równo 1 mld USD.

W opinii analityków HPE przymierzał się do takiego kroku od dawna, po tym gdy jego współpraca z EMC uległa wyraźnemu osłabieniu, co było spowodowane tym iż firma ta została przejęta w zeszłym roku przez korporację Dell Technologies.

Warto przypomnieć, że wcześniej HPE kupił innego znanego producenta pamięci masowych – firmę 3Par. Mając w ofercie rozwiązania bazujące na technologiach opanowanych przez te dwie firmy, HPE chce wejść śmielej na rynek systemów pamięci masowych, który w ostatnich katach rozwija się niezwykle dynamicznie. Nie ma się czemu dziwić biorąc pod uwagę fakt, danych przybywa cały czas we wręcz astronomicznym tempie. Wszystkie je trzeba przecież gdzieś przechowywać.

Zobacz również:

  • LeverX Poland staje się największym oddziałem LeverX Group w całej Unii Europejskiej.
  • Jak w pełni wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji? Odpowiedź HPE

Jedną z technologii opracowanej przez Nimble Storage, na której HPE zależało na pewno najbardziej, jest InfoSight. To platforma analityki predykcyjnej, szczególnie przydatna w przypadku uruchamiania aplikacji wykorzystujących takie technologie, ja AI (sztuczna inteligencja) czy “machine-learning” (maszynowe uczenie się).

Po ukazaniu się powyższej informacji, sprawę skomentowała firma Veeam, a konkretnie Andy Vandeveld, wiceprezes ds. globalnych sojuszy w Veeam Software. A oto ten komunikat.

Wczoraj HPE oficjalnie ogłosiło, że przejmie firmę Nimble Storage, producenta macierzy dyskowych, za trochę ponad miliard dolarów. Z tej racji, że Veeam Software blisko współpracuje zarówno z HPE, jak też Nimble Storage, a transakcja ta jest ważna dla całego rynku IT, przedstawiciel zarządu Veeam postanowił krótko skomentować to wydarzenie.

„Przejęcie Nimble Storage to mądre posunięcie ze strony HPE, ponieważ w ten sposób firma rozszerza swoją ofertę pamięci masowych, a predykcyjne macierze typu all-flash od Nimble są jednymi z najbardziej zaawansowanych rozwiązań na rynku” – powiedział Andy Vandeveld, wiceprezes ds. globalnych sojuszy w Veeam Software. „W branży pamięci masowych konsolidacje nie są zjawiskiem nadzwyczajnym. Macierze typu flash i hybrydowe stopniowo stają się standardem w korporacyjnych centrach danych. Dlatego zrozumiałe jest, że duzi gracze będą poszukiwać możliwości przejęcia producentów zaawansowanych rozwiązań, które pozwolą im uzyskać przewagę konkurencyjną. Dla klientów Veeam ta konsolidacja ma istotne znaczenie, ponieważ HPE, Nimble i Veeam będą mogli zaoferować użytkownikom kompletne i jeszcze bardziej zintegrowane podejście”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200