HPE przejmuje firmę Silver-Peak

Korporacja HPE (Hewlett Packard Enterprise) ogłosiła dzisiaj, że podjęła decyzję o kupnie firmy Silver-Peak, jednego z wiodących dostawców rozwiązań SD-WAN (sieci rozległe bazujące na oprogramowaniu). Wartość transakcji to 925 mln USD.

Biznes

HPE informuje, że Silver Peak zostanie połączony z podległą jej firmą Aruba, po to aby razem z nią rozwijać zdefiniowane programowo sieci WAN. Projektowane przez Silver Peak rozwiązania pomagają firmom migrować ze standardowych środowisk WAN (bazujących w większości przypadków na drogich i trudnych do rekonfigurowania routerach) na takie, którymi zarządzają wyspecjalizowane aplikacje.

Analitycy szacują, że wraz z rozwojem sieci IoT, popyt na rozwiązania pozwalające elastycznie zarządzać sieciami rozległymi będzie dynamicznie rósł. Wydaje się, że HPE podjął decyzję zakupu firmy Silver-Peak mając na uwadze właśnie ten fakt.

Zobacz również:

  • Koniec outsourcingu IT. Czas na partnerów technologicznych
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • Czy sztuczna inteligencja potrafi być dyskretna i dochować naszych sekretów?

Twierdzenie to wydają się potwierdzać słowa wypowiedziane przez jednego z szefów HPE (Antonio Neri), który komentując to doniesienie powiedział, „HPE od dawna pracuje nad rozwiązaniami usprawniającymi pracę obrzeży korporacyjnych sieci LAN, które w obecnej sytuacji, gdy świat boryka się z pandemią koronawirusa -, nabierają szczególnego znaczenia”.

I dodaje, „Przejęcie firmy Silver-Peak pozwoli nam opracować lepiej naszą strateg w tym obszarze, tak aby oferować naszym klientom prawdziwie rozproszony model chmury, która będzie w stanie obsługiwać wszystkie nasze aplikacje, niezależnie od tego gdzie funkcjonują”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200