HPE przejmuje Zerto

Hewlett Packard Enterprise ogłosił dziś sfinalizowanie przejęcia firmy Zerto, działającej w branży zarządzania i ochrony danych w chmurze. Dzięki temu HPE poszerzy portfolio usług chmurowych HPE GreenLake o oprogramowanie chroniące m.in. przed ransomware.

Transakcja przejęcia zamknęła się w kwocie 374 milionów USD. Przejęcie ma pozycjonować platformę HPE GreenLake edge-to-cloud na szybko rozwijającym się rynku ochrony danych i – wg oficjalnego komunikatu, dalej rozwijać i wzmacniać działalność HPE w zakresie pamięci masowych związanych z usługami chmurowymi.

Oprogramowanie do zarządzania i ochrony danych w chmurze firmy Zerto pozostanie dostępne jako samodzielna usługa i będzie dostępne jako usługa za pośrednictwem platformy HPE GreenLake i konsoli Data Services Cloud Console. Technologia ciągłej ochrony danych obejmuje odzyskiwanie ich po awarii, tworzenie kopii zapasowych i mobilność danych w jednym, prostym rozwiązaniu programowym do zarządzania i ochrony danych w chmurze, które obejmuje środowiska on-premise, hybrydowe i wielochmurowe.

Zobacz również:

  • HPE Green Lake dla NSA
  • Cloudflare: zatrzymaliśmy największy atak DDoS, jaki kiedykolwiek zgłoszono


TOP 200