HPE Synergy – jak budować przewagę w bankowości

Szybsze tworzenie aplikacji, wydajne środowisko testowe, bezpieczna infrastruktura i w pełni kontrolowane koszty mocy obliczeniowej. To waśnie dzięki takiemu IT organizacje mogą nie tylko skutecznie realizować swój biznes, ale też tworzyć strategie dalszego rozwoju i konkurowania na rynku. Dziś o przewadze decyduje elastyczna infrastruktura, zdolna obsłużyć każde obciążenie robocze, rozliczana w modelu usługowym.

Przykład węgierskiego MKB Banku pokazuje, jak można w branży finansowej skutecznie podejmować wyzwania transformacyjne i budować rozwiązania, które będą wydajne jeszcze przez długi okres.

HPE Synergy, rozwiązanie definiowane programowo, umożliwiające zestawianie fizycznych i wirtualnych pul zasobów obliczeniowych, pamięci masowej i sieci szkieletowej w dowolnej konfiguracji, stało się podstawą do stworzenia efektywnego środowiska IT, w którym należący do banku fintech może szybko budować i dostarczać usługi bankowości cyfrowej.

Stworzenie na nowej komponowalnej platformie chmury prywatnej pozwoliło organizacji usprawnić swoje wewnętrzne procesy biznesowe, uzyskać pełny wgląd i kontrolę nad obciążeniami w poszczególnych procesach. Na platformie HPE Synergy działa w banku ponad 200 aplikacji, mimo takiego obciążenia HPE Synergy pozwolił bankowi zmniejszyć liczbę fizycznych serwerów ze 120 do 30.

Jednocześnie wykorzystanie modelu usługowego, jakim jest HPE Green Lake wpłynęło pozytywnie na koszty IT. W jaki sposób? HPE Green Lake to odpowiedź na wyzwania, z jakimi mierzą się dziś organizacje – finansowaniem nowych technologii, coraz większej potrzeby mocy obliczeniowej i magazynowej i rozliczaniem jej faktycznego zużycia. Firmy kupujące na zapas blokują kapitał w niekonsumowanych zasobach – kapitał, który mógłby efektywnie pracować na rozwój ich biznesu. W przypadku węgierskiego case study proponowany przez HPE model pozwolił bankowi np. dodawać serwery w celu wsparcia nowego projektu programistycznego. Możliwość skalowania tradycyjnej infrastruktury za pomocą wykorzystania HPE Green Lake to proste odwołanie się do doświadczenia chmurowego, do którego przyzwyczaił się rynek. Dzięki rozwiązaniu HPE organizacje mogą wykorzystać w pełni atrybuty chmury publicznej, a zastosowany model konsumpcyjny wpłynie wyraźnie na ich koszty. W przypadku węgierskiego banku koszty operacyjne i koszty wsparcia zostały obniżone o 20% w porównaniu z poprzednią infrastrukturą banku, a cała inwestycja technologiczna zwróci się w całości w ciągu trzech do pięciu lat.

Chcesz wiedzieć więcej, jak za pomocą architektury komponowalnej możesz zapanować nad swoimi zasobami? Jak uzyskać doświadczenie chmury w tradycyjnym środowisku? Pobierz case study.