HPE GreenLake przyspiesza Twój biznes

Biznes nie stoi w miejscu, konkurencja nie śpi. Te oczywiste prawdy pozostają niezmienne. Organizacje muszą dostosowywać swoje strategie, jak również narzędzia do wymogów konkurencyjnego rynku. Wygrywa na nim ten, kto potrafi szybciej dostarczyć produkt czy usługę, zrobi to taniej (wewnętrznie i zewnętrznie) i sprosta zmienności wymagań klientów.

Dla firm istotne jest osiągnięcie optymalnego (krótkiego) Time To Market, przetestowanie danego produktu, a w razie niepowodzenia szybkie wycofanie się z projektu.

Odpowiednio dobrane technologie i modele działania usług IT mogą być odpowiedzią na te wyzwania. Jednym ze sposobów osiągania takich celów jest zmiana modelu konsumpcji IT. Takie podejście do firmowego IT staje się dziś coraz bardziej oczywistym. Organizacje nie chcą inwestować ponad aktualne potrzeby, kupować moc obliczeniową na zapas, z zamiarem wykorzystania jej w okresie wzmożonej działalności, np. handlowej. Oblicza się, że firmy kupujące na zapas moc obliczeniową czy magazynową, wykorzystują potem niecałą połowę z inwestycji, blokując kapitał w niekonsumowanych ostatecznie aktywach IT, podczas gdy te pieniądze mogłyby w tym czasie efektywnie pracować na rozwój biznesu.

To zmieniło się, odkąd firmy zaczęły przetwarzać dane w modelu chmurowym. Wraz z chmurą obliczeniową do firm wkroczyło inne pojęcie konsumowania zasobów IT. To chociażby moc obliczeniowa na zawołanie, rozliczana według faktycznego zużycia tu i teraz.

Ten sposób konsumpcji pozwolił organizacjom na zdobycie przewagi konkurencyjnej w stosunku do firm działających w tradycyjny sposób.

Firmy stają się zależne od danych, które są główną składową ich rozwoju. Poszukują więc sposobu, by transformacja w kierunku organizacji data driven, przynosiła jak największe efekty, a przetwarzanie danych odbywało się w sposób przewidywalny i optymalny kosztowo. Cloud computing nie daje odpowiedzi na wszystkie potrzeby firm. Część firm chce jednak korzystać z doświadczenia chmurowego poza chmurą publiczną, we własnym środowisku centrum danych. Rozwiązaniem jest HPE Greenlake, usługa pozwalająca korzystać z cloud experience w budowaniu biznesu w oparciu o zasoby własne.

W 2020 roku firma badawcza Forrester stwierdziła, że w perspektywie trzyletniej HPE GreenLake znacząco poprawia parametry biznesowe organizacji. Zastosowanie usługi pozwoliło wielu organizacjom nie tylko zwiększyć wydajność czy obniżyć koszty CAPEX, ale też znacząco skrócić Time to Market, co bezpośrednio przyczynia się do uzyskiwania przewagi rynkowej.

Więcej danych mówiących o tym, jak usługa HPE GreenLake realnie wpływa na przedsiębiorstwo znajdziecie państwo na załączonej infografice.

HPE GreenLake przyspiesza Twój biznes