HPC Ethernet Alliance

Firma Foundry powołała do życia przymierze HPC (High-Performance Computing) Ethernet Alliance, którego pierwsze walne zebranie miało miejsce podczas ostatniej konferencji SC2005 (Supercomputers 2005) w Seattle.

Przymierze zajmie się promocją takich technologii, jak Gigabit Ethernet i Ethernet 10 Gb/s, przekonując producentów i użytkowników, że są to rozwiązania, które mogą z powodzeniem obsługiwać klastry komputerów, aplikacje siatkowe oraz superkomputery. Członkami przymierza są między innymi: Ammasso, Chelsio Communications, Level 5 Networks, Myricom i Neterion.

Foundry nawiązała też współpracę z Microsoftem, który promuje obecnie swoje oprogramowanie Windows Compute Cluster Server 2003 (jako rozwiązanie HPC). Microsoft i Foundry poinformowały, że będą wspólnie prowadzić testy, które sprawdzą, czy rozwiązania Microsoftu (w tym Windows Compute Cluster Server 2003) są w pełni zgodne z przełącznikami Foundry.

HPC Ethernet Alliance
Foundry podejmuje ostatnio szereg kroków wspierających rozwiązania obsługujące aplikacje HPC. Firma poinformowała, że opracowała routing IPv6 i technologię Ethernet 10 Gb/s, twierdząc, iż są to rozwiązania, które pozwoliły jej pobić rekord wydajności Internet2 Land Speed Record w sieciach IPv6. Testy wykazały, że router Foundry NetIron 40G (zdjęcie obok; wyposażony w interfejs Ethernet 10 Gb/s, który obsługuje połączenie WAN) może przesyłać pakiety przez połączenie IP (oparte na protokole IPv6 i mające długość 30 tys. kilometrów) z szybkością 5,58 Gb/s. W ten sposób router NetIron 40G (zdjęcie obok) pobił poprzedni rekord o 130 proc.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200