HP znakuje kasety do zarządzania nośnikami

W celu bardziej ekonomicznego zarządzania nośnikami Ultrium 2 i Super DLTtape, Hewlett Packard rozszerzyła ofertę nośników pamięci masowej o fabryczne znakowanie kaset C7972L HP Ultrium 400 GB i C7980L HP Super DLTtape 220-320 GB

Na indywidualne zamówienie klienta, firma HP znakuje kasety z taśmą magnetyczną, co umożliwia optymalizację zarządzania nośnikami w systemach automatycznego ich przechowywania i przeszukiwania danych. Dzięki temu można uniknąć u użytkownika ręcznego naklejania etykiet z kodem paskowym, gdyż wszystkie fabrycznie znakowane nośniki HP zostały zatwierdzone do bezawaryjnego użytkowania w automatycznych podajnikach i bibliotekach taśm HP StorageWorks.

Fabrycznie znakowane kasety HP za pomocą etykiet wspomagają pracę użytkowników zarządzających dużymi ilościami kaset z kopiami zapasowymi (duże przedsiębiorstwa i firmowe centra przetwarzania danych). Uzgodniony z klientem sposób znakowania etykietą z kodem paskowym jest jednym z najistotniejszych elementów w każdym zautomatyzowanym rozwiązaniu bibliotek taśmowych.

Zobacz również:

  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych
  • Huawei prezentuje zaawansowaną ofertę rozwiązań dla centrów danych
  • DATA4 buduje w Polsce duży kampus przetwarzania danych

Etykieta z kodem paskowym nie jest zwykłym kawałkiem naklejonego papieru, lecz częścią zaawansowanego technicznie systemu identyfikacji za pomocą kodu maszynowego. Do tego celu HP wykorzystuje wytwarzane komputerowo kody o wysokiej rozdzielczości. Etykiety z kodem paskowym na kasetach z taśmą pełnią dwie funkcje: są identyfikatorami czytelnymi zarówno dla ludzi jak i dla urządzeń.

Znakowane nośniki pamięci masowej firma oferuje w cenie zwykłych kaset, a samo znakowanie jest teraz bezpłatne. Klient może wskazać żądane etykiety i wybrać własną, niepowtarzalną sekwencję kodów za pomocą nowego narzędzia dostępnego na specjalnie w tym celu opracowanej stronie www.hpplm.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200