HP zaoferuje pakiet usług wspierających rozwiązania bezprzewodowego Internetu

Nowy program wsparcia HP ma pomagać operatorom bezprzewodowych serwisów w wykorzystywaniu technologii takich jak WAP.

Hewlett-Packard zamierza oferować pakiet usług wsparcia przeznaczony dla operatorów usług bezprzewodowego dostępu do Internetu, twórców aplikacji i klientów korporacyjnych korzystających z tego typu rozwiązań. Nowe usługi mają być dostępne od przyszłego miesiąca.

Usługi w pierwszej kolejności będą oferowane na terenie Europy. Firma zamierza skupić się na rynku niemieckim, brytyjskim, francuski i wybranych rynkach skandynawskich.

"Jest to część globalnego przedsięwzięcia. Zaczynamy jego realizację w Europie, ale podobny program będziemy realizować także w Stanach Zjednoczonych" - powiedział rzecznik HP.

W ramach nowego programu firma będzie oferowała telefoniczne i internetowe wsparcie dla "wybranych aplikacji bezprzewodowych", które są zintegrowane z systemami oferowanymi operatorom telekomunikacyjnym i klientom korporacyjnym. Usługi obejmą takie elementy jak: serwery aplikacji, bazy danych, rozwiązania typu firewall oraz systemy operacyjne Windows NT i Linux. Ponadto program ma dotyczyć pomocy operatorom w projektowaniu, tworzeniu i implementowaniu infrastruktury IP niezbędnej do świadczenia bezprzewodowych usług. Szczególny nacisk ma zostać położony na wykorzystywanie takich bezprzewodowych technologii jak WAP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200