HP zamierza przejąć Poly

Firma HP informuje, że zdecydowała się przejąć firmę Poly (wcześniej Plantronics) za kwotę 1,7 mld dolarów. Dzięki temu znany producent komputerów osobistych mocniej zaznaczy swoją obecność na rynku rozwiązań wspierających pracę zdalną bazującą na wideokonferencjach.

Grafika: HP

Biorąc pod uwagę ostatnie badania tego rynku, jest to według analityków krok w dobrym kierunku - aż 75% pracowników biurowych zainwestuje w najbliższym czasie w nowy sprzęt obsługujący wideokonferencje, po to aby zmodernizować swoje hybrydowe stanowiska pracy.

Przed zmianą nazwy na Poly, firma Plantronics podzieliła swój biznes na dwa segmenty. Pierwszy pracował nad rozwiązaniami konsumenckimi, a drugi biznesowymi. Jednak od czterech lat firma skupiła swoją uwagę wyłącznie na sprzęcie biurowym.

Zobacz również:

Warto przypomnieć iż firma Poly prowadziła wcześniej podobne rozmowy ze znanym dostawcą sprzętu Logitech, ale fuzja ta nie doszła do skutku. W opinii analityków transakcja ta pomoże walnie firmie HP wejść na rynek urządzeń peryferyjnych, które szacunkowa wartość wynosi obecnie co najmniej 110 mld dolarów. Jest więc co walczyć.

Oczekuje się, że transakcja zostanie ostatecznie sfinalizowana jeszcze przed końcem tego roku. Musi jeszcze zostać zaakceptowana przez akcjonariuszy filmy Poly, jak również muszą na nią wyrazić zgodę stosowne organy regulacyjne. Jednak w opinii analityków nie powinno być z tym kłopotów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200