HP z 3Com: powstaje silny konkurent dla Cisco

Zapowiedziana w listopadzie zeszłego roku fuzja HP i 3Com oznacza połączenie odpowiednio 2. i 3. największego producenta przełączników sieciowych klasy Ethernet na świecie.

HP kontroluje obecnie 10% rynku wycenianego na 16 mld USD. Liderem tego segmentu rynku IT - z udziałami na poziomie 67% - pozostaje Cisco. Oferta, powstała na bazie kompetencji HP i 3Com, ma być właśnie konkurencyjna zwłaszcza wobec rozwiązań oferowanych przez Cisco.

Szczegółowe informacje na temat planu integracji ofert obu firm nie zostały jeszcze ujawnione. Wiadomo jednak, że HP zamierza stworzyć kompleksową ofertę rozwiązań i usług związanych z projektowaniem oraz budowaniem infrastruktury sieciowej dla organizacji różnej wielkości. Rozwiązania oferowane do tej pory przez 3Com będą uzupełnieniem oferty infrastruktury konwergentnej HP. Przejęcie 3Com umożliwi poszerzenie oferty HP w zakresie przełączników Ethernet i routerów sieciowych oraz rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Z wcześniejszych doniesień wiadomo, że rozwiązania przejmowanej firmy zostaną włączone do oferty produktowej HP ProCurve. Produkty linii TippingPoint pozwolą zaś na rozszerzenie oferty HP w zakresie zabezpieczeń sieciowych.

Dodatkowe korzyści mają wynikać z połączenia prac zespołów badawczo-rozwojowych obu firm. Warto dodać, że z końcem kwietnia br. koncern HP przestanie być certyfikowanym reselerem produktów Cisco.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200