HP wygrało - Oracle musi portować swoje oprogramowanie do Itanium

Kalifornijski Sąd Najwyższy nakazał koncernowi Oracle, by ten kontynuował portowanie swojego oprogramowania do procesorów Intel Itanium, montowanych w serwerach HP. Wydania takiego nakazu domagali się przedstawiciele HP - ich zdaniem Oracle jest zobowiązany do obsługiwania Itanium przez kontrakty zawarte pomiędzy firmami.

Sądowy spór obu firm jest konsekwencją ubiegłorocznej decyzji Oracle'a - koncern ogłosił, że zamierza zrezygnować z wspierania układów Itanium. HP na natychmiast opowiedział pozwem, w którym Oracle'owi zarzucono złamanie kontraktu (w myśl którego firma zobowiązywała się do obsługiwania procesorów wykorzystywanych w serwerach HP).

Przedstawiciele Oracle'a już zapowiedzieli złożenie apelacji - w wydanym przez firmę oświadczeniu napisano "W marcu 2011 r. podjęliśmy techniczną decyzję o wstrzymaniu rozwijania oprogramowania dla procesorów Itanium. Uważamy, że te CPU zbliżają się do końca swojego cyklu życia i racjonalnie wytłumaczyliśmy klientom powody naszych działań. Wstępna decyzja sądu nie ma zmienia sytuacji".

Zobacz również:

Oświadczenie wydał również oczywiście HP - koncern wyraził zadowolenie z werdyktu sądu, który (zdaniem HP) jednoznacznie potwierdził że Oracle jest zobowiązany kontraktem do wspierania układów Itanium.


TOP 200