HP wspiera open source

Od czerwca Hewlett-Packard rozpoczyna program wsparcia technicznego dla serwera aplikacyjnego JBoss oraz bazy danych MySQL. Współpraca jest wynikiem porozumienia zawartego z producentami wspomnianych aplikacji - The JBoss Group oraz MySQL AG. Oprogramowanie będzie testowane i certyfikowane dla serwerów z rodziny ProLiant oraz Integrity w ramach HP Partner Program.

Zdaniem analityków z IDC, umowa odzwierciedla rosnącą pozycję rozwiązań open source w zastosowaniach biznesowych. Daleko jeszcze do zawarcia umowy na preinstalowanie aplikacji na serwerach czy bezpośrednie wsparcie dla systemu operacyjnego HP-UX. Dlatego producenci komercyjnych i zamkniętych aplikacji tacy jak BEA czy Oracle nie powinni obawiać się ekspansji otwartych rozwiązań - podkreśla Martin Fink, dyrektor działu linuksowego w HP. Jednak jedno jest pewne - komercyjni dostawcy zostaną zmuszeni do szybszego wprowadzania zmian i rozbudowy produktów, aby wyprzedzać open source'ową konkurencję.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200