HP wprowadza nowy handheld

Hewlett Packard wprowadził na rynek nowe urządzenie typu hanheld – Jornada 720. Model ten jest następcą produktów z serii Jornada 600.

Hewlett Packard wprowadził na rynek nowe urządzenie typu hanheld – Jornada 720.

Model ten jest następcą produktów z serii Jornada 600.

Nowa Jornada cechuje się stosunkowo niewielkim rozmiarem (189x95x32 mm) i wagą (510g). Handheld został wyposażony w procesor StrongARM taktowany zegarem o częstotliwości 206 MHz, szynę 51 MHz, 32 MB SDRAM a także akcelerator grafiki 2D. Komfortową obsługę zapewnić ma zapewnić wyświetlacz ½ VGA o przekątnej 6,5 cala oraz wygodna klawiatura o wielkości nie przekraczającej ¾ standardowej klawiatury PC. Całość funkcjonuje pod kontrolą systemu Windows Hanheld PC2000 a dodatkowo urządzenie te wyposażone jest także w tzw. Kieszonkową wersję pakietu Office. Nowe urządzenie zapewnia także bezproblemowy dostęp do sieci a to za sprawą wbudowanego modemu 56Kbps V.90. Z innymi urządzeniami hanheld może także komunikować się za pośrednictwem slotów PC Card i CompactFlash oraz za pośrednictwem złącza równoległego i USB. Nowa Jornada wytrzymuje na jednym ładowaniu akumulatorów do 9 godzin intensywnej pracy. Nowe urządzenie przeznaczone jest w głównej mierze dla osób, których praca wymaga dużej mobilności przy jednoczesnym dostępie do komputera i zasobów sieciowych. Cena modelu 720 w USA wynosi 999 USD.

Hewlett Packard Polska

www.hp.com.pl

Zobacz również:

  • Trwa kryzys na rynku pecetów i tabletów
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200