HP w szale zakupów

Hewlett-Packard kupuje firmę za firmą. Wczoraj donosiliśmy, że {{a:HTTP://www.networld.pl/news/118272/HP.kupi.Opsware.za.1.6.mld.USD.html}}koncern kupuje{{/a}} za 1,6 mld USD spółkę Opsware, a w tym samym dniu po południu nadeszła wiadomość, iż koncern zamierza przejąć za 241 mln USD firmę Neoware.

Neoware (spółka giełdowa, której centrala znajduje się w Pensylwanii, USA) specjalizuje się w produkcji rozwiązań typu "cienki klient" (platformy Linux i Windows) i oprogramowania do wirtualizowania zasobów. Partnerami firmy są tacy dostawcy sprzętu i oprogramowania, jak ClearCube Technology, IBM, Microsoft i VMware.

Operacja przejęcia Neoware (po uprzedniej akceptacji udziałowców firmy) ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale br. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Neoware stanie się częścią HP (wejdzie w skład oddziału produkującego komputery desktop).

Zobacz również:

  • HP naprawia drukarki po wydaniu wadliwej aktualizacji
  • Bosch ogłosił zamiar zakupu firmy TSI Semiconductors
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200