HP uruchamia chmurową usługę wykorzystującą bazę danych SAP HANA

HP oferuje użytkownikom chcącym analizować duże porcje danych (aplikacje Big Data) nową usługę. Nosi ona dość przydługą nazwę HP As-a-Service Solution for SAP HANA i jest oparta na bazie danych typu „in-memory” HANA zaprojektowanej przez SAP.

Z usługi (opartej na certyfikowanym przez SAP oprogramowaniu HP AppSystem for SAP HANA) mogą na razie korzystać firmy posiadające swoje siedziby w Australii i Nowej Zelandii, jednak wkrótce będzie ona dostępna na całym świecie. Usługa HP As-a-Service Solution for SAP HANA jest uruchamiana w jednym z dwóch środowisk obliczeniowych HP. Może to być zarządzalna, prywatna chmura, lub taka sama (czyli zarządzalna i prywatna), ale wirtualna chmura.

Użytkownik płaci za usługę co miesiąc określoną kwotę, a jej wielkość zależy od tego, jakie są jego wymagania dotyczące parametrów bazy danych HANA i innych konkretnych potrzeb. HP oferuje też użytkownikom dodatkowe usługi (z których najważniejsza to Migration Factory for SAP HANA), które pozwalają użytkownikom przechodzić płynnie i bez kłopotów na nową platformę HANA.

Zobacz również:

  • Jak wybrać magazyn danych w chmurze?
  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • HP naprawia błąd dotyczący kilku serii swoich komputerów

Nowa usługa HP jest częścią szerszej strategii firmy SAP noszącej nazwę HANA Enterprise Cloud. Została ona zaprezentowana w maju br. i ma na celu zachęcenie użytkowników do korzystania z chmurowych usług wykorzystujących szybkie bazy danych HANA typu „in memory”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200