HP unowocześni linię rozwiązań do zarządzania wydajnością i infrastrukturą

Koncern HP po przejęciu Mercury Interactive rozpoczyna porządkowanie oferty narzędzi z obszaru BTO (Business Technology Optimization). Przyjęty przez zarząd plan zakłada stopniowe wycofywanie z rynku marek OpenView i Mercury, które zastąpi wspólna linia produktów.

O strategii w zakresie budowy nowej, zunifikowanej oferty systemów BTO poinformował już Tom Hogan, wiceprezes ds. oprogramowania w HP. Jak zapewniają przedstawiciele koncernu oferta obu firm doskonale uzupełnia się, pokrywając się w minimalnym zakresie. HP koncentruje się na systemach do zarządzania usługami IT. Mercury z kolei przoduje w rozwiązaniach do zarządzania aplikacjami i narzędziach usprawniających wdrażanie strategii SOA (Service-Oriented Architecture). "Weźmiemy najlepsze technologie z linii OpenView oraz Mercury i połączymy te oferty" - mówi Tom Hogan. "Z czasem obie marki będą wygaszone" - dodaje. Systemy do zarządzania infrastrukturą, wydajnością i aplikacjami koncern chce oferować w ramach grupy narzędzi "HP Software BTO". Firma postanowiła jednakże zachować większość nazw konkretnych produktów Mercury - np. Systinet czy LoadRunner.

W tym tygodniu 3 tys. zatrudnionych w Mercury Interactive stało się formalnie pracownikami HP. Zmiany związane z przejęciem Mercury będą wprowadzane od przyszłego roku. HP poczeka z nimi do zakończenia bieżącego kwartału finansowego. W styczniu lub lutym 2007 r. koncern poda więcej szczegółów na ten temat. Nieuniknione będą cięcia dublujących się stanowisk pracy. Jak zapewnia zarząd HP redukcje dotyczące byłych pracowników Mercury będą nieduże.

Tymczasem wzmocnieniu pozycji HP w segmencie systemów do zarządzania i optymalizacji infrastruktury biernie nie chcą przyglądać się konkurenci firmy. IBM ogłosił, że klientom HP i Mercury oferuje 25% zniżki w wypadku migracji do swoich rozwiązań linii Tivoli.