HP tworzy społeczność dla pracowników IT

Platforma nazywa się 48Upper. HP deklaruje, że witryna ma pomóc w przełamaniu stereotypu osób pracujących w IT jako pesymistów i introwertyków. Narzędzie pozwoli na koordynowanie pracy działów IT i wymianę wiedzą i doświadczeniami.

Nazwa 48Upper pochodzi od nazwy budynku w Cupertino, w którym mieści się siedziba HP. Witryna 48Upper działa w wersji beta i zawiera narzędzia do sieci społecznościowych, współpracy i dzielenia wiedzą.

Twórcy witryny oczekują, że użytkownicy będą na niej szukali pomocy w rozwiązywaniu problemów wśród specjalistów z innych firm. Narzędzie będzie miało kilka poziomów jawności informacji, dzięki czemu będzie można filtrować, które informacje powinny być dostępne dla niewielkiego grona, a które można pokazywać publicznie.

Zobacz również:

  • Najważniejsze zagrożenia wykorzystania modelu SaaS

Usługa 48Upper dostarczana w modelu SaaS będzie używać zapytań do zbudowania bibliotek technologii. Użytkownik będzie mógł kontrolować jak dane informacje są współdzielone. Jeżeli informacja jest otagowana jako "publiczna" dostęp do niej będą mieli wszyscy użytkownicy serwisu, w przeciwnym razie będzie tylko do użytku wewnętrznego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200