HP rezygnuje z UDC

Wszystko wskazuje na to, że HP zdecydował się zrezygnować z rozwiązania noszącego nazwę UDC (Utility Data Center). Za skrótem tym kryje się rozbudowany system operacyjny i towarzyszące mu narzędzia, które zarządzają bardzo dużymi systemami informacyjnymi, głównie centrami danych.

Krok taki został podyktowany tym, że jest to bardzo drogi produkt (koszt rzędu 1 miliona USD) i na świecie jest niewielu użytkowników, którzy mogliby sobie pozwolić na taką inwestycję.

Jednak HP nie zamierza wycofać się definitywnie z inicjatywy UDC i chce oferować klientom okrojone i dużo tańsze pakiety UDC, które będą zawierać tylko niektóre narzędzia realizujące wybrane zadania. Jeden z pakietów zawierać będzie np. komplet oprogramowania do zarządzania serwerami kasetowymi pracującymi w systemie informatycznym. Kolejne pakiety będą zarządzać pamięciami masowymi, środowiskiem sieciowym, serwerami intelowskimi czy innym wybranym obszarem systemu informatycznego.

Zobacz również:

  • Cyberprzestępcy z dostępem do coraz tańszych narzędzi

Będą to dużo tańsze rozwiązania niż kompleksowy pakiet UDC, na które według HP zdecyduje się na pewno dużo więcej użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200