HP przedstawia usługę DaaS

Firma HP zaprezentowała rozwiązanie typu Device as a Service (DaaS) dla urządzeń z serii Chrome Enterprise. Jak zapewniają jego twórcy, produkt pomaga optymalizować zasoby IT i umożliwia pracę w wielu systemach operacyjnych, razem z usługami cyklu życia.

Rozwiązanie pozwala na monitorowanie takich parametrów, jak zgodność bezpieczeństwa, kondycja sprzętu, status baterii HP SMART czy gwarancja. Dodatkowo usługa umożliwia podgląd wersji systemu operacyjnego oraz daty produkcji wszystkich urządzeń działających we wspólnym środowisku, niezależnie od producenta.

Użytkownicy mogą wybrać plan, który najlepiej dopasowuje się do ich potrzeb oraz zwiększyć swoją efektywność, przekazując codzienny nadzór nad ich flotą specjalistom firmy HP.

Zobacz również:

  • E-faktury: zmiany są nieuniknione
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Dane jako usługa. Rynek osiągnie wartość 61 mld dol. do 2030 r.

Usługa pozwala na stałe monitorowanie istniejącego środowisko pracy i wprowadzanie do niego urządzeń HP Chrome Enterprise, bez konieczności zmiany platformy zarządzania. HP DaaS współpracuje z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi na świecie i niezliczonymi typami urządzeń, zapewniając elastyczność potrzebną firmom do wspierania pracowników i utrzymania konkurencyjności.

HP jest jednym z pierwszych dostawców oferujących laptopy z serii Chromebook w modelu usługowym, który umożliwia klientom implementację systemu Chrome do przedsiębiorstwa wraz z pomocą techniczną oraz unikalnym wsparciem analitycznym.

Źródło: Lighthouse Polska

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200