HP prezentuje kolejne rozwiązania dedykowane dla sieci SDN

HP poszerza ofertę w obszarze rozwiązań SDN (sieci komputerowe kontrolowane przez oprogramowanie). I tak firma oferuje pakiet SDK do pisania aplikacji obsługujących środowiska SDN oraz 10 nowych routerów wspierających protokół OpenFlow, który zarządza takimi sieciowymi środowiskami.

Pakiet SDK (zawierający dokumentację API, przewodnik programowania oraz przykładowe kody) pozwala programistom tworzyć, testować i instalować firmowe kontrolery Virtual Application Networks (SDN), które wchodzą w skład routerów i przełączników obsługujących protokół OpenFlow. Firma udostępni też programistom App Store, w którym znajdą się gotowe do użycia aplikacje dedykowane dla tych kontrolerów (opracowane zarówno przez HP, jak i przez współpracujące z nią firmy).

HP poszerzył jednocześnie  ofertę o 10 kolejnych węzłów sieci wspierających sieci SDN. Są to routery należące do linii MSR 2000, 3000 i 4000 oraz oprogramowanie VSR (Virtual Services Routers) pełniące rolę wirtualnych routerów. Tym samym HP ma obecnie w ofercie 50 węzłów sieci wspierających technologię SDN, których głównymi konkurentami na rynku są w opinii specjalistów podobne rozwiązania produkowane przez Cisco (przede wszystkim routery ISR 1900 i 3900).

Zobacz również:

  • HP naprawia drukarki po wydaniu wadliwej aktualizacji
  • Pojawił się pierwszy na świecie laptop z certyfikatem IMAX

Pakiet SDN Developer Kit pojawi się oficjalnie w ofercie HP w listopadzie br., a App Store zostanie uruchomiony na początku 2014 r. Nowe routery MSR są już dostępne i ich cena zaczyna się od 1000 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200