HP prezentuje kolejne rozwiązania bezpieczeństwa dla firm

HP wprowadza do oferty kolejne produkty bezpieczeństwa dedykowane dla przedsiębiorstw. Firma oferuje użytkownikom swoją pierwszą zaporę następnej generacji oraz nową usługę Threat Central. Interesujący jest tzw. “self-healing BIOS”, instalowany w laptopach klasy “high-end”

HP oferuje użytkownikom zapory następnej generacji należące do rodziny TippingPoint Next-Generation Firewalls, zaprojektowane z myślą o chmurach, urządzeniach mobilnych oraz środowiskach BYOD. Firma ma w ofercie pięć modeli zapory oznaczonych symbolami S1050F, S3010F, S3020F, S8005F i S8010F o przepustowości odpowiednio 500 Mb/s, 1 Gb/s, 2 Gb/s, 5 Gb/s i 10 Gb/s. Mogą one obsługiwać jednocześnie od 250 tys. do 20 mln połączeń.

Ciekawie prezentuje się usługa HPTC (HP Threat Central), która pozwala użytkownikom urządzeń HP wymieniać między sobą dane zawierające informacje o zagrożeniach, z jakimi mieli do czynienia. To inteligenta platforma bezpieczeństwa.

Zobacz również:

  • AI jak obosieczny miecz
  • Nowy OS zarządzający zaporami firmy Palo Alto wzmacnia bezpieczeństwo systemów IT
  • HP naprawia drukarki po wydaniu wadliwej aktualizacji

Równie ciekawym, a nawet intrygującym rozwiązaniem wydaje się być SureStart. To system BIOS zaprojektowany w ten sposób, aby mógł chronić laptopy przed zagrożeniami niskiego poziomu (czyli takimi, które atakują system jeszcze przed zainstalowaniem w jego pamięci systemu operacyjnego. Używając oprogramowania BIOSphere (firmware) oraz osadzonego kontrolera, rozwiązanie SureStart będzie dostępne dla użytkowników laptopów HP EliteBooks w czwartym kwartale br.

Technologia ta może być stosowana zarówno do ochrony systemu BIOS przed ingerencją z zewnątrz, jak również w celu przywrócenia laptopa do normalnej pracy po ewentualnym zaatakowaniu go przez szkodliwe oprogramowanie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200