HP prezentuje dwa niezwykle wytrzymałe laptopy

Hewlett-Packard zaprezentowało właśnie dwa nowe laptopy. Ich zaletą ma być nie tylko wydajność i funkcjonalność. Dodatkowym atrybutem nowych komputerów HP jest ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Dwa nowe modele, EliteBook 2530p oraz EliteBook 2730p, spełniają standardy armii Stanów Zjednoczonych jeśli chodzi o wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Keith LeFebvre, przedstawiciel Hewlett-Packard, stwierdził że nowe komputery są tak zaprojektowane by wytrzymać upadek oraz duże siły nacisku.

Kolejnym plusem nowych laptopów jest ich wyposażenie. Obydwa modele działać będą na procesorze Intel Core 2 Duo z obsługą do 8GB pamięci RAM. Komputery wyposażone będą w dysk o pojemności 80GB. Na minus wymienić można kartę graficzną Intela zintegrowaną na płycie głównej.

Zobacz również:

  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?
  • HP naprawia błąd dotyczący kilku serii swoich komputerów
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Przedstawiciele HP nie ukrywają, że nowy laptop przeznaczony jest głównie dla ludzi biznesu. Dlatego też odbiorniki Bluetooth oraz Wi-Fi znajdą się w każdym modelu. Dodatkowym plusem obydwu komputerów jest możliwość połączenia z sieciami 3G. Dzięki technologii od Qualcomm użytkownicy będą mogli do woli przełączać się pomiędzy nimi bez konieczności zmiany sprzętu.

Kolejnym ukłonem w stronę ludzi biznesu jest czytnik wizytówek. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy będą mogli dosłownie każdą wizytówkę zeskanować i skonwertować do formy tekstowej.

Trzeba przyznać, że cena nowych laptopów również jest pozytywnym zaskoczeniem. EliteBook 2530p (z ekranem 12,1 cala) kosztować ma około 1500 dolarów amerykańskich. Model EliteBook 2730p (z ekranem 13,1 cala) dostępny będzie już od 1670 dolarów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200