HP poszerza ofertę serwerów intelowskich

Hewlett-Packard wprowadził do swojej oferty sześć nowych serwerów opartych na procesorach intelowskich (architektura IA-32).

Hewlett-Packard wprowadził do swojej oferty sześć nowych serwerów opartych na procesorach intelowskich (architektura IA-32). Są to w większości produkty w obudowie typu wieża (z literą "t" w nazwie produktu, od słowa tower). Tylko jeden serwer ma konstrukcję stelażową ("r" - rack). W nazwie wszystkich serwerów widnieje litera "c" (od słowa CISC), co zgodnie z nowym systemem nadawania nazw produktom HP informuje klienta, że mają one procesory Intela.

Są to serwery przeznaczone zarówno dla małych i średnich firm (jedno- i dwuprocesorowe), jak i silne systemy 2- oraz 4-procesorowe, które są w stanie obsłużyć najbardziej wymagające aplikacje uruchamiane przez duże przedsiębiorstwa. Wszystkie nowe serwery IA-32 nadają się do obsługi infrastruktury internetowej w przedsiębiorstwie.

Zobacz również:

A oto krótka charakterystyka każdego z serwerów:

HP tc2110 - jeden z pierwszych serwerów HP wyposażonych w procesor Pentium 4. Ten jednoprocesorowy serwer w obudowie typu wieża jest przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw.

HP tc3100 - dwuprocesorowy serwer (obudowa typu wieża) oparty na procesorach Intel Pentium III. Produkt zapewnia małym i średnim przedsiębiorstwom łatwość instalacji i możliwość łatwej rozbudowy.

HP tc4100 - dwuprocesorowy serwer w obudowie typu wieża oparty na procesorach Intel Pentium III, zoptymalizowany pod kątem elastyczności, pozwala na długotrwałą pracę bez przestojów, łatwy w zarządzaniu.

HP tc6100 - wyposażony w dwa procesory Intel Xeon w obudowie typu wieża, przeznaczony dla klientów instytucjonalnych o średnich wymaganiach. Zapewnia zintegrowane zdalne zarządzanie. Jest skalowalny, dzięki możliwości rozbudowy do czteroprocesorowego modelu HP tc7100.

HP tc7100 - w obudowie typu wieża, może być wyposażony w 4 procesory Intel Xeon. Ma możliwość zainstalowania w stelażu. Zapewnia klientom instytucjonalnym o średnich wymaganiach wydłużony czas pracy bez przestojów, wysoką wydajność i zintegrowane funkcje zdalnego zarządzania.

HP rc7100 - jedyny z całej szóstki serwer stelażowy (obudowa 5U, montaż w szafie 19-calowej), wyposażony w 1-4 procesory Intel Xeon, zaprojektowany z myślą o tych przedsiębiorstwach, dla których liczy się każdy metr kwadratowy przestrzeni.


TOP 200