HP poszerza ofertę WLAN

HP (oddział ProCurve) wprowadza na rynek nowy punkt dostępowy i oprogramowanie do zarządzania sieciami WLAN. Punkt dostępowy o nazwie ProCurve Wireless Access Point 10ag wspiera radiowe połączenia 802.11a/b/g i może obsługiwać sieci Wi-Fi obsługujące małe i średnie firmy.

Nowe oprogramowanie do zarządzania sieciami WLAN nosi nazwę Mobility Manager 2.0. Narzędzie oferuje szereg nowych funkcjonalności pozwalających nie tylko konfigurować oraz wizualizować środowiska WLAN, ale również projektować je (np. planować rozmieszczenie poszczególnych punktów dostępowych).

HP działa na rynku rozwiązań WLAN od kilku lat. Firma ma obecnie 1,4% udziału w światowym rynku rozwiązań WLAN dedykowanych dla firm, na którym obroty zamknęły się w 2006 r. kwotą 1,3 mld USD (za Dell'Oro Group). Liderem na tym rynku jest Cisco, a na kolejnych miejscach znajdują się firmy Motorola, Aruba, 3Com, Buffalo i Proxim.

Zobacz również:

  • HP na zakupach
  • Te proste wskazówki ułatwiają zadanie rozbudowy firmowej sieci Wi-Fi

Punkt dostępowy ProCurve Wireless Access Point 10ag kosztuje 239 USD i pojawi się oficjalnie na rynku 1-go grudnia br. Oprogramowanie Mobility Manager 2.0 kosztuje 2000 USD (licencja na 50 urządzeń), 4000 USD (licencja na 100 urządzeń) albo 30 tys. USD (licencja na dowolną liczbę urządzeń). Mobility Manager 2.0 pojawi się w ofercie HP 1-go stycznia 2008 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200