HP poszerza ofertę DaaS

Korporacja dodała smartfony, tablety i laptopy produkowane przez firmę Apple do listy wymieniającej sprzęt, którym może zarządzać oferowane przez nią usługi DaaS (Device-as-a-Service; sprzęt jako usługa).

Są to usługi zaliczane do rozwiązań znanych pod skrótem MMS (Managed Mobility Services), które w wersji opracowanej przez HP obejmują teraz również urządzenia firmy Apple pracujące pod kontrolą systemów operacyjnych iOS i macOS. Wcześniej z usług DaaS oferowanych przez firmę HP mogli korzystać wyłącznie użytkownicy posiadający jej sprzęt HP Elite x3 (smartfon Windows).

Apple stara się od lat przekonać biznes, że produkowane przez niego urządzenia mogą z powodzeniem obsługiwać biura. Niestety, nie odnosił na tym polu większych sukcesów. Dopiero wprowadzeniu na rynek szeregu nowych urządzeń klasy enterprise - chodzi tu szczególnie o smartfony - przekonało szereg firm, że warto inwestować w taki sprzęt i smartfony iPhone mogą znacznie zwiększyć efektywność działania jej pracowników. Wtedy nastąpił przełom.

Zobacz również:

  • E-faktury: zmiany są nieuniknione
  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?
  • Dane jako usługa. Rynek osiągnie wartość 61 mld dol. do 2030 r.

Świadczy o tym np. fakt, że w USA w zeszłym roku blisko 82% mobilnych urządzeń używanych przez biznes pracowało pod kontrolą systemu operacyjnego iOS. Pozostałe 18% urządzeń pracowało pod kontrolą systemu Android. W innych krajach zaobserwowano podobną tendencję.

Jeśli chodzi o biznesowe desktopy, to prym dalej wiedzie Windows. W firmach 75% desktopów pracuje pod kontrolą systemu Windows. Pozostałymi biznesowymi desktopami (25%) zarządza oprogramowanie macOS (dane pochodzą z raportu opracowanego prze firmę analityczną Egnyt).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200