HP pokaże wkrótce komputer wyposażony w skaner 3D

Portal recode.net podaje, że HP pracuje nad nowym komputerem, na wyposażeniu którego znajdzie się wbudowany projektor i skaner 3-D. Komputer nosi roboczą nazwę Sprout, może skanować obiekty w trybie 3-D i HP ma go zaprezentować oficjalnie w Nowym Jorku jeszcze w tym miesiącu.

Witryna informuje, że komputer nie przypomina z wyglądu standardowego peceta i składa się z trzech części: płaskiego, reagującego na dotyk panelu, dużego wyświetlacza (podobnego do tego, który HP instaluje w desktopach linii Pavilion Touchsmart) i dodatkowej jednostki zawierającej skaner i projektor 3D. Charakterystyczną cechą rozwiązania jest fakt, że nie ma tu tradycyjnej klawiatury.

Projektor wyświetla obrazy na płaskim panelu, który reaguje na dotyk. Użytkownicy mogą dlatego manipulować obrazem i przekształcać go, używając do tego celu ręki lub specjalnego rysika. Obraz może być np. powiększany, zmniejszany, obracany oraz przenoszony w inne miejsce.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Oryginalny sposób promowania nowej kryptowaluty
  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?

Ważnym elementem rozwiązania jest skaner 3D. Użytkownik może zeskanowany obraz przenosić do używanej w danym momencie aplikacji graficznym i edytować go. Komputer Sprout ma w pierwszej wersji pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Windows, ale mówi się, że HP przygotowuje podobny system, którym zarządza system operacyjny Chrome (Google).

Rozwiązanie będzie oferowane głównie firmom, ale będą nim zapewne też zainteresowani ci użytkownicy indywidualni, którzy edytują grafikę. Można oczekiwać, że pod koniec października w Sieci pojawi się więcej danych technicznych o tym interesującym produkcie, o czym nie omieszkamy Państwa poinformować.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200