HP otworzy kolejne centrum badawcze

Hewlett-Packard rozważa uruchomienie w Korei Południowej placówki rozwojowo-badawczej. Projekt znajduje się na razie w sferze planów. Jeśli dojdzie do jego realizacji, HP dołączy do innych amerykańskich dostawców sprzętu, którzy otworzyli technologiczne przyczółki w Korei Płd.

Wcześniej na podobny krok zdecydował się Intel. Jego placówka miałaby się zająć rozwojem technologii mobilnych oraz rozwiązań dla cyfrowego domu. Uruchomienie laboratorium planowane na koniec 2003 r. zostało przesunięte na później. Technologiczne zaawansowanie Korei Płd - m.in. głęboka penetracja szerokopasmowym dostępem do Internetu oraz telefonia trzeciej generacji - przyciąga wiele firm z branży IT.

Tymczasem Matsushita uruchomiła w położonym nieopodal chińskim Dalian centrum rozwoju oprogramowania do artykułów elektroniki użytkowej. Do 2006 r. producent sprzętu marki Panasonic zatrudni 120 pracowników.

Zobacz również:

  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?
  • Spotify prognozuje 100 mld USD przychodów w ciągu 10 lat
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200