HP - narzędzia do deduplikowania danych

Firma HP zaprezentowała nowe oprogramowanie do deduplikowania danych, zwiększające wydajność jej dyskowych systemów pamięci masowych klasy średniej i najwyższej.

Oprogramowanie (oparte na technologii DeltaStor opracowanej przez firmę Sepaton) będzie oferowane jako dodatkowa opcja obsługująca cztery produkty tej firmy: StorageWorks Virtual Library System 6000, VLS9000, VLS6200 i VLS120000 (wirtualne biblioteki taśmowe).

W przypadku dwóch pierwszych produktów oprogramowanie będzie dostępne już w lipcu, a w przypadku dwóch następnych we wrześniu.

Zobacz również:

HP informuje jednocześnie, że jest już też dostępne nowe oprogramowanie do deduplikowania danych, obsługujące mniejsze systemy pamięci masowych (przeznaczone dla sektora małych i średnich firm) oznaczone symbolami StorageWorks D2D Backup Systems 2500 i 4000. Oprogramowanie kosztuje od 6500 USD.

Na koniec warto przypomnieć, że podobne działania podjęły ostatnio również inne firmy produkujące systemy pamięci masowych. I tak np. firma EMC zaprezentowała miesiąc temu swoje nowe oprogramowanie do deduplikowania danych, obsługujące jej wirtualne biblioteki taśmowe.

Z kolei firma Hitachi Data Systems ujawniła kilka miesięcy temu, że poszerzy niedługo swoją ofertę o podobne rozwiązanie, nad którym pracuje wspólnie z firmą Diligent Technologies. Firma NetApp wprowadziła natomiast takie oprogramowanie (obsługujące systemy pamięci masowych NearStore R200 i FAS) do swojej oferty rok temu.


TOP 200