HP na zakupach

HP Inc. zdecydowało się kupić firmę Teradici, specjalizującą się w projektowaniu oprogramowania, dzięki któremu dowolny zdalny pecet zamienia się w system obliczeniowy o wysokiej wydajności. Zakup jest częścią szerszego planu HP Inc. którego celem jest budowanie hybrydowych środowisk przetwarzania danych.

HP

Jak dotąd żadna ze stron nie ujawniła szczegółów tej transakcji. Oprogramowanie obsługujące zdalne pulpity i hybrydowe środowiska pracy nabrały szczególnego znaczenie podczas pandemii COVID-19. Dostrzegła to firma HP i zamierza wprowadzić opracowane przez Teradici technologie do swojego rozwiązania ZCentral Remote Boost, które obsługuje zdalny dostęp do stacji roboczych.

HP ma nadzieję, że dzięki temu przejęciu będzie w stanie dotrzeć do kolejnych grup użytkowników używających wysokowydajnych systemów obliczeniowych, funkcjonujących w wielu branżach przemysłu, takich jak inżynieria, animacja czy multimedia.

Zobacz również:

  • Ważne trendy na 2024
  • HP naprawia drukarki po wydaniu wadliwej aktualizacji
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware

Opracowane przez Teradici chmurowe rozwiązanie CAS (Cloud Access Software) wykorzystuje protokół PC-over-IP i jest obecnie używane na całym świecie przez użytkowników do łączenia z ponad 15 mln komputerów. W skład CAS wchodzą agenci PCoIP i oprogramowanie CAS Managera (zarządzanie), wspierając ekosystem wirtualnych stacji roboczych i obsługując chmurowe usługi świadczone przez takie firmy, jak Autodesk, Dell, HPE czy VMware.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200