HP kupuje StorageApps i wchodzi na rynek iSCSI

Koncern za 350 mln USD przejmie znanego producenta systemów składowania danych. Dzięki transakcji HP wprowadzi do oferty rozwiązania do zarządzania wielowarstwowymi systememi SAN i nową linię produktów iSCSI.

Hewlett-Packard stanie się właścicielem amerykańskiej firmy StorageApps. Dzięki transakcji wycenianej na 350 mln USD, oferta HP poszerzona zostanie m.in. o rozwiązania do zarządzania systemami SAN budowanymi z wykorzystaniem produktów różnych firm. Jednocześnie HP zapowiedziała, że na początku przyszłego roku wprowadzi na rynek macierze dyskowe i inne produkty wykorzystujące zdobywający coraz większą popularność standard iSCSI.

iSCSI (określany jako SCSI over IP) to alternatywny wobec Fibre Channel standard transportu danych w sieciach SAN. Pozwala on na przyłączenie urządzeń pamięci masowej do istniejących sieci IP, ułatwiając administratorom zarządzanie systemem. Wykorzystanie istniejącej infrastruktury Ethernet znacząco obniża również koszt implementacji rozwiązań SAN. Przedstawiciele Hewlett-Packard oświadczyli, że firma nie zamierza jednak zaprzestać promowania standardu Fibre Channel.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Według analityków przejęcie StorageApps pozwoli HP na podjęcie skuteczniejszej rywalizacji z IBM w dziedzinie produktów dla SAN. Firma ta ma już w swojej ofercie produkty wykorzystujące standard iSCSI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200