HP kontra ARiMR: decyzja dzisiaj

Wynik rozmów pomiędzy zleceniodawcą i wykonawcą systemu IACS zostanie ogłoszony dzisiaj około południa. Zarząd HP i ARiMR przedstawią swoje ostateczne stanowisko dotyczące zmian w kontrakcie i kontynuacji prac nad Zintegrowanym Systemem Kontroli i Zarządzania w rolnictwie.

Ostateczny wynik rozmów pomiędzy zleceniodawcą i wykonawcą systemu IACS ogłoszony zostanie już dzisiaj około południa na specjalnie w tym celu zorganizowanej konferencji prasowej. Zarząd amerykańskiego koncernu oraz przedstawiciele ARiMR przedstawią ostateczne stanowisko dotyczące zmian w zawartym kontrakcie i kontynuacji prac nad Zintegrowanym Systemem Kontroli i Zarządzania w rolnictwie. W piątek z nieoficjalnych informacji wynikało, że ARiMR zdecydowała się zerwać umowę z Hewlett-Packard.

Prezes agencji Aleksander Bentkowski utrzymuje wciąż, że umowa z HP na budowę systemu zawarta została na szkodę Skarbu Państwa. Zarząd HP odpiera te zarzuty. Minister rolnictwa Jarosław Kalinowski zapewnił, że nawet jeśli umowa zostanie zerwana, system powstanie zgodnie z planem – do końca tego roku.

Zobacz również:

  • Już 6 czerwca duża migracja danych w usługach Google
  • Dzieci w sieci
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200