HP kończy z cyfrówkami

HP zrezygnuje wkrótce z produkowania, projektowania i dystrybuowania cyfrowych aparatów fotograficznych - firma skupi się za to na tworzeniu urządzeń do drukowania zdjęć w domu oraz rozwijaniu internetowych usług fotograficznych.

Nie oznacza to jednak, że z rynku znikną aparaty marki HP - koncern zamierza znaleźć partnera-licencjobiorcę, który zajmie się wytwarzaniem i sprzedawaniem "cyfrówek" z logo koncernu. Ma to nastąpić do końca pierwszej połowy 2008 r.

Przedstawiciele HP tłumaczą, iż decyzja ta absolutnie nie oznacza, że koncern rezygnuje z roli aktywnego gracza na rynku cyfrowej fotografii. Firma chce się po prostu skupić na rozwijaniu strategii HP Print 2.0 (zaprezentowanej w maju tego roku).

Przewiduje ona, że HP rozwijać będzie swoje internetowe usługi związane z fotografią cyfrową, a także oprogramowanie do edycji i tworzenia cyfrowej grafiki. Firma chce też poszerzać swoją ofertę fotograficznych urządzeń drukujących (przeznaczonych zarówno dla użytkowników profesjonalnych, jak i domowych).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200