HP: kiedy nowe inwestycje?

Carly Fiorina zakończyła wizytę w Polsce. Zarząd HP Polska spodziewa się, że jej następstwem może być przyspieszenie decyzji o kolejnych inwestycjach firmy w Polsce.

HP: kiedy nowe inwestycje?

Aleksander Kwaśniewski i Carly Fiorina

Celem wizyty szefowej HP - jednej z najbardziej wpływowych kobiet w biznesie, zwłaszcza branży IT - było przede wszystkim spotkanie z pracownikami polskiego oddziału koncernu. Carly Fiorina rozmawiała także z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, ministrem rolnictwa Wojciechem Olejniczakiem i przedstawicielami polskiego biznesu. "Fakt, iż to właśnie polski oddział firmy jako pierwszy zostały wybrany do poprowadzenia tak prestiżowego wydarzenia w nowej formule świadczy o tym, iż Polska już na stałe zagościła na biznesowej mapie koncernu" - powiedział Andrzej Dopierała, prezes HP Polska.

Mimo kurtuazyjnego charakteru spotkań, kierownictwo HP Polska, spodziewa się także bardziej wymiernych efektów wizyty. HP od dłuższego czasu przymierza się do poszerzenia działalności w Polsce, m.in. poprzez akwizycje. Realizacja tej strategii musi oczywiście być realizowana w porozumieniu z centralą. Działania te pozostają jak na razie w sferze spekulacji. Jak dotychczas Andrzej Dopierała konsekwentnie odmawia podania bliższych szczegółów na temat planów inwestycyjnych HP.

Zobacz również:

  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022

Na mapie podróży Carly Fioriny oprócz Warszawy, w naszym regionie znalazły się również Praga i Moskwa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200