HP i Symantec razem

Hewlett-Packard oferować będzie produkty sieciowe Symanteca w ramach OpenView.

Hewlett-Packard oferować będzie produkty sieciowe Symanteca w ramach OpenView.

Hewlett-Packard przejął oddział produktów sieciowych firmy Symantec w celu zintegrowania oferowanych przez tę firmę aplikacji z pakietem HP OpenView, własną platformą do zarządzania sieciami i systemami komputerowymi. Wraz z produktami do HP przejdzie 85 pracowników oddziału Symanteca. Wartość kontraktu wynosi 30 mln USD.

Oddział produktów sieciowych Symanteca produkuje cieszący się dużą popularnością (sprzedano ponad 2 mln licencji tego programu) zintegrowany pakiet Administrator Suite, w skład którego wchodzą następujące aplikacje: Norton Administrator for Networks, narzędzie do zarządzania serwerami Expose oraz Norton Desktop Administrator. Część z nich była już wcześniej oferowana przez Hewlett-Packarda w ramach zintegrowanego pakietu aplikacji OpenView Professional Suite CD.

Zdaniem Oliviera Helleboida, dyrektora generalnego Network and System Management HP, przejęcie oddziału produktów sieciowych Symanteca było korzystne ze względu na to, że produkty obu firm uzupełniają się nawzajem, HP pozyska z Symanteca nowych eskpertów oraz będzie możliwe poszerzenie kanałów sprzedaży i marketingu.

Wykupienie działu produktów sieciowych Symanteca to kolejny krok Hewlett-Packarda zmierzający do przeniesienia OpenView na platformę Windows NT i umożliwienia efektywnego zarządzania sieciami składającymi się z komputerów PC wyposażonych w procesory Intela.

Jeszcze w I połowie roku aktualne wersje produktów Symanteca sprzedawane będą pod banderą HP OpenView. W późniejszym terminie nastąpi ich pełna integracja z OpenView.

Klienci, którzy objęci są specjalną polisą uaktualnień oprogramowania firmy Symantec, dostaną kolejne wersje produktów bezpośrednio od Hewlett-Packarda. HP odpowiedzialne będzie także za realizowanie wsparcia technicznego dla zakupionej grupy produktów Symanteca.


TOP 200