HP i SAP bedą wspólnie oferować rozwiazania SCM

Systemy mySAP Supply Chain Management dostarczane będą na platformach sprzętowych Hewlett-Packard. Firmy stworzyły kilka wspólnych centrów technicznych, w których odbywać będzie się wstępne konfigurowanie i testowanie wszystkich komponentów systemu, aby przyspieszyć proces wdrożenia rozwiazań u klientów.

Hewlett-Packard i SAP będą wspólnie oferować systemy zarządzania łańcuchem dostaw. Oprogramowanie mySAP Supply Chain Management będzie dostarczane na platformach sprzętowych Hewlett-Packard. Rozwiązania te przeznaczone są dla dużych klientów korporacyjnych, działających w branży motoryzacyjnej, budowlanej, lotniczej czy wojskowej.

Hewlett-Packard i SAP stworzyły kilka wspólnych centrów technicznych, mających za zadanie próbne konfigurowanie i testowanie komponentów, tak aby móc zaoferować swoim klientom łatwiejsze i szybsze wdrożenie rozwiązań. Współpraca dotycząca systemów zarządzania łańcuchem dostaw jest rozwinięciem podobnej umowy pomiędzy HP i SAP dotyczącej oferowanych przez SAP systemów ERP - R/3.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

Nigel Ball, wiceprezes HP, określił rynek SCM jako bardzo perspektywiczny. Według analityków Gartner Group, wartość tego rynku, na którym liderem jest i2 Technologies, w ciągu następnych pięciu lat będzie rosła o 25-35% rocznie. N. Ball dodał, że HP i SAP chcą najpierw skierować swoją ofertę do tych firm, które już korzystają z oprogramowania SAP na sprzęcie Hewlett-Packard. Jego zdaniem, stanowią one ok. 25% z 13 tys. dużych klientów SAP. Oba koncerny odmówiły podania szczegółów finansowych umowy, jednak rzecznicy prasowi HP i SAP określają ją jako "wielomilionową".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200