HP i Compaq razem za tydzień?

Zgodnie z przewidywaniami analityków amerykański sąd w Delaware oddalił pozew Waltera Hewletta przeciwko kierownictwu HP. Wiele wskazuje na to, iż zgodnie z przyjętym planem koncerny będą mogły sfinalizować fuzję już 7 maja.

Zgodnie z przewidywaniami analityków amerykański sąd w Delaware oddalił pozew Waltera Hewletta przeciwko kierownictwu HP. W uzasadnieniu wyroku czytamy:„Publikując optymistyczne analizy dotyczące fuzji z Compaq Computer, zarząd koncernu działał w dobrej wierze. Kierownictwo firmy nie było ponadto zobligowane prawnie do upubliczniania czy udostępniania inwestorom wszystkich dokumentów składających się na całościowy proces analiz dotyczących kondycji finansowej i pozycji rynkowej przyszłego koncernu. Sąd nie doszukał się również istnienia dowodów dotyczących nielegalnych praktyk związanych z pozyskaniem poparcia Deutsche Bank w marcowym głosowaniu akcjonariuszy nad fuzją.

Wiele wskazuje na to, iż zgodnie z przyjętym planem HP i Compaq będą mogły sfinalizować fuzję już 7 maja. Do chwili obecnej nie zakończyło się jednak ponowne liczenie głosów akcjonariuszy, czego zażądał Walter Hewlett.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • Telegram otrzymał 5 milionów Euro kary za łamanie prawa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200