HP i BEA integrują systemy

HP i BEA przedstawiły wspólną ofertę mającą upraszczać złożone procesy integrowania różnorodnych rozwiązań i aplikacji w obrębie przedsiębiorstwa. Oprogramowanie BEA WebLogic Server udostępniono na serwerach HP AlphaServer z systemem HP OpenVMS, oraz na opartych na procesorach Intela serwerach HP ProLiant z systemem Linux.

Od czerwca ma być także dostępne na serwerach HP NonStop. Ponadto HP poinformował o podpisaniu z BEA umowy o współpracy w zakresie pomocy technicznej.

Firmy zawarły porozumienie dotyczące szybkiego przekazywania zgłoszeń i wyodrębniania problemów. Porozumienie dotyczy klientów korzystających z oprogramowania BEA WLS na platformie HP NonStop. Pomoc techniczna w zakresie serwerów HP z systemami HP-UX, OpenVMS, Windows, Tru-64 UNIX i Linux ma być dostępna we wrześniu.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

Oprogramowanie BEA WebLogic Server na platformie HP NonStop (dostępne od czerwca) ma umożliwić przedsiębiorstwom łatwiejsze opracowywanie i wdrażanie nowych aplikacji.

Oprogramowanie BEA WebLogic Server w systemie HP OpenVMS zapewnia możliwość uruchamianie aplikacji na istniejących serwerach, a jednocześnie udoskonalanie i opracowywanie nowych funkcji w technologii J2EE. Oprogramowanie to umożliwia także przeniesienie aplikacji na platformę Itanium.

Oprogramowanie BEA WebLogic Server jest obecnie dostępne na standardowych serwerach HP ProLiant z systemem Linux, wyposażonych w zintegrowany pakiet oprogramowania i zoptymalizowanych pod kątem uruchamiania oprogramowania BEA Weblogic Server.

HP i BEA współpracują ze sobą od ponad pięciu lat.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200