HP chce być "zieloną" firmą

Hewlett-Packard i World Wildlife Fund (WWF-US) podejmą wspólną inicjatywę, dzięki której linie produkcyjne HP pracujące na całym świecie będą mogły znacznie zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Decydując się na taki krok HP chce dołączyć do tzw. "zielonych" firm.

HP twierdzi, że do 2010 r. jej fabryki zredukują emisję dwutlenku węgla o 15%. Firma zamierza to osiągnąć obniżając zużycie energii oraz inwestując w odnawialne metody jej uzyskiwania. HP będzie też weryfikować poziom emisji i udostępniać raporty, opierając się na zaleceniach Greenhouse Gas Protocol i Global Greenhouse Gas Registry (wspieranych przez World Economic Forum).

HP zamierza też podjąć szereg inicjatyw edukacyjnych w obszarze tak ważnego tematu, jak zmiana klimatu. Firma będzie współpracować z WWF-US celem wspierania badań naukowych związanych z zagadnieniem zmiany klimatu.

Zobacz również:

  • HP naprawia błąd dotyczący kilku serii swoich komputerów
  • Apple przegrywa w sądzie - chodzi o brak ładowarek w zestawie
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200