HP-UX 11i 3.0

HP przygotowuje kolejną wersję swojego systemu operacyjnego Unix. Nowy HP-UX 11i (wersja 3.0) będzie zawierać szereg opcji, które zarządzają automatycznie zasobami w wirtualnych środowiskach obliczeniowych.

HP zmodyfikował podsystem I/O, dzięki czemu pracuje on wydajniej i można go łatwiej integrować z pamięciami masowymi. HP zamierza wprowadzić kolejne opcje do automatycznego zarządzania zasobami do wersji 4.0 systemu.

HP przyznaje, że rynek systemów operacyjnych Unix zatrzymał się w miejscu, do czego przyczyniła się niewątpliwie wzrastająca popularność Linuksa. Jednak firma utrzymuje, że jest oprogramowanie, które będzie dalej stosowane w serwerach, na których użytkownicy uruchamiają swoje kluczowe aplikacje biznesowe.

Zobacz również:

  • HP naprawia błąd dotyczący kilku serii swoich komputerów
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Jak podaje IDC, przychody na rynku serwerów uniksowych spadły w pierwszym kwartale 2006 r. o 7% (porównując kwartały rok do roku), podczas gdy przychody zarówno na rynku serwerów Windows jak i Linux wzrosły.

HP poinformował jednocześnie, że IBM zaimplementuje w ciągu najbliższych kilku miesięcy kolejne elementy swojego oprogramowania WebSphere, Rational, Tivoli i Lotus do serwerów HP Integrity pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego HP-UX.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200