HP ProCurve - przełączniki zgodne z systemem NAP

HP ProCurve (sieciowy oddział Hewlett Packard) poinformował wczoraj oficjalnie, że produkowane przez niego urządzenia sieciowe są zgodne z opracowanym przez Microsoft rozwiązaniem NAC (kontrolowanie dostępu do sieci).

Klient NAP firmy Microsoft sprawdza stan komputera próbującego uzyskać dostęp do sieci LAN i w następnym kroku wyniki badania przekazuje oprogramowaniu IDM (Identity Driven Manager) opracowanemu przez HP.

Oprogramowanie IDM może wtedy tworzyć wiele zestawów atrybutów dostępu, każdy przeznaczony dla innej grupy użytkowników. Atrybuty te są wykorzystywane przez przełączniki ProCurve, które na ich podstawie pozwalają użytkownikowi uzyskać dostęp do sieci LAN, albo odmawiają mu dostępu.

Opracowane przez HP ProCurve i Microsoft rozwiązanie może chronić zarówno kablowe sieci LAN, jak i sieci WLAN. Urządzeniami kontrolującymi dostęp do tych sieci są wtedy w pierwszym przypadku przełączniki, a drugim punkty dostępowe.

W zeszłym tygodniu Cisco poinformował również, że w najbliższym czasie skończy prace nad swoim rozwiązaniem NAC, które będzie zgodne z opracowanym przez Microsoft systemem NAP.


TOP 200